Viipurin Pyöreän tornin illallistanssiaiset

29.09.2018 08:00 - 30.09.2018 20:00 | Viipuri, Viipurin Pyöreä torni

Viipurin Pyöreässä tornissa vietetään juhlailtaa 1930-luvun tunnelmissa syyskuun lopussa. Luvassa on musiikkiohjelmaa, tanssia ja illalliset viipurilaisten ravintolaperinteiden mukaan.

Historiaa huokuvassa Pyöreän tornin Vaasa-salissa juhlailtaa viihdyttävät sanataitaja ja haitaristi Seppo Soittila, oopperalaulaja Henrik Lamberg, viulisti Mervi Myllyoja ja pianisti Virve Garam.  Juhlaillallisen viipurilaisten ravintolaperinteiden mukaan valmistavat keittiömestarit Aira Viitaniemi ja Pekka Pärssinen. Tanssilattialle tunnelman loihtii Karelia-puhallinorkesterin seitsikko.

Matka Viipuriin toteutetaan linja-autoilla Helsinki–Viipuri–Helsinki. Lähtö on Helsingistä aamulla 29.9. ja paluu Helsinkiin sunnuntai-iltana 30.9.2018 noin klo 20.

Pyöreän tornin illallistanssiaiset ja Viipurin matkan järjestävät Karjalan Liitto ja matkatoimisto VENFIN Tour/Pekka Pärssinen.

Matkan hinta on 306 €, sis. matkat, Pyöreän tornin illallisen, majoituksen 2 hh hotelli Victoriassa, aamiaisen ja lounaan. Saatavilla on myös pari 3 hengen huonetta. Lisäksi tulee ryhmäviisumi 71 € ja tarvittaessa vakuutus, 3 €.

Ilmoittautumiset 4.9.2018 mennessä Karjalan Liiton toimistoon: toimisto@karjalanliitto.fi, p. 09 7288 170, josta myös lisätietoja.  Kerro ilmoittautumisen yhteydessä syntymäaikasi ja jos sinulla on oma viisumi, etkä tarvitse ryhmäviisumia. Ryhmäviisumin hankkimisesta toimitetaan ohjeet erikseen.

Passin on oltava voimassa puoli vuotta matkan jälkeen. Matkaehdot noudattavat valmismatkalainsäädäntöä.

Muutokset mahdollisia. Lisätietoja: mervi.piipponen@karjalanliitto.fi, p. 09 7288 1714.

Kysyttävää?

Piipponen Mervi
kulttuurituottaja, tiedottaja (tapahtumat, koulutus, pitäjäseura- ja säätiötoiminta)

Ilmoittautumislomake