Koulupiirien ja sukuseurojen yhteystiedot


Abel Lyyran sukuseura
Liisa Lyyra
puh. 045 340 9360
liisa.lyyra@markinst.fi

Arposten sukuseura
Eeva-Riitta Kauttu, Vantaa
puh. 050 322 0781
eeva.kauttu@gmail.com
Sukukirjaa vielä saatavana!

Elimäen jääskeläiset
Pekka Sajomaa, Elimäki
puh. 0400 884 179
paula.sajomaa@gmail.com

Henttosen sukuseura:
Mirja Kärkäs-Lainio (pj), Turku
mirja.karkaslainio@gmail.com, puh. 050 60188

Ilmari Henttonen,Kouvola
puh. 040 592 0195
ilmari.henttonen@elisanet.fi

Ikävalkon sukuseura
Antti Ikävalko (pj) 
puh. 0400 817488
antti.ikavalko@pp2.inet.fi 

Hellevi Ikävalko (sihteeri)
puh. 050 550 7490
hellevi.ikavalko@hotmail.fi

Imatran seudun jääskeläiset 
Erja Kaartinen
erkatin@luukku.com
0400 757 721

 

Kuurmanrannan koulupiiriläiset
Eila Lehtinen, Lahti
puh. 050 305 483
eilasa.lehtinen@phnet.fi

Kärkäs-sukuseura
Sari Kärkäs
sari.karkas@dnainternet.net

Piepposen sukuseura ry
Heikki Piepponen, puheenjohtaja
piepponen.heikki@gmail.com
Kirsti Ruutu, sihteeri

Pääkaupunkiseudun jääskeläiset
Tarja Sajomaa
tarjasajomaa@hotmail.com
040 755 4161

Raskisen sukuseura
Minna Raskinen, Kouvola
puh. 050 500 3584
minna@minnaraskinen.com

Satakunnan alueen jääskeläiset
Mervi Latvala
045 634 1478
mervi.latvala@hotmail.com

Sukuseura Ahvonen ry
Jyrki Ahvonen pj, Espoo
ahvonen.jyrki@kolumbus.fi

Sukuseura Penna
Juha Penna, Imatra, puh. 044 971 9505,  juha.penna@gmail.com
Mirja Penna, Mjösund, puh. 040 545 7318,   mirja.penna@hotmail.fi  

Sukuseura Kuukka
puh. 040 542 0512, kuuakka@ hotmail.com
www.sukuseurakuukka.fi

Jos teidän sukuseuranne yhteystietoja ei ole tässä luettelossa, niin lähetäthän ne jasen.jaaski@gmailcom

Jääski-seuralle tulee paljon kyselyjä eri suvuista ja näin voimme toimittaa tiedot niitä kysyville.

 

 

Heräsikö kysymyksiä?

Ota yhteyttä jäsensihteeriimme jasen.jaaski@gmail.com tai 044 0232 777

Sie, mie ja myö yhes!

Jos teidän sukuseuranne yhteystietoja ei ole tässä luettelossa, niin lähetäthän ne jasen.jaaski@gmail.com.Jääski-seuralle tulee paljon kyselyjä eri suvuista ja näin voimme toimittaa tiedot niitä kysyville.

Ota rohkeasti yhteyttä meihin!

Tule mukaan, kysy lisää! Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita jäseniksimme!