Jääski-seuran matkat

Lue lisää

Koulupiirien ja sukuseurojen yhteystiedot


Abel Lyyran sukuseura
Elvi Vuori, Lahti
puh. 040 596 5544

Arposten sukuseura
Eeva-Riitta Kauttu, Vantaa
puh. 050 322 0781
eeva.kauttu@gmail.com
Sukukirjaa vielä saatavana!

Elimäen jääskeläiset
Pekka Sajomaa, Elimäki
puh. 0400 884 179
paula.sajomaa@gmail.com

Korian jääskeläiset
Matti Kurki
puh. 040 5531 208

Henttosen sukuseura:
Ilmari Henttonen,Kouvola
puh. 040 592 0195
ilmari.henttonen@elisanet.fi

Rauni Henttonen, Kuusankoski
puh.0400 168 399
rauni.henttonen@pp.sonera.net

Sukukirja: seijat.laine@gmail.com

Imatran seudun jääskeläiset 
Jari Laukkanen, Imatra 
puh. 040 5793040
jaritapani.laukkanen@gmail.com

Järvenkylän koulupiiri
Pertti Hynninen, Koria
puh. 0400 559 273
pertti.hynninen@pp3.inet.fi

Kuurmanrannan koulupiiriläiset
Eila Lehtinen, Lahti
puh. 050 305 483
eilasa.lehtinen@phnet.fi

Kärkäs-sukuseura
Sari Kärkäs
sari.karkas@dnainternet.net

Piepposen sukuseura ry
Heikki Piepponen, puheenjohtaja
piepponen.heikki@gmail.com
Kirsti Ruutu, sihteeri

Pääkaupunkiseudun jääskeläiset
Tarja Sajomaa
tarjasajomaa@hotmail.com
040 755 4161

Raskisen sukuseura
Minna Raskinen, Kouvola
puh. 050 500 3584
minna@minnaraskinen.com

Satakunnan alueen jääskeläiset
Liisa Jokela, Sastamala
puh. 0505453563
jokelaliisa@gmail.com

Sukuseura Kuukka
puh. 040 542 0512, kuuakka@ hotmail.com
www.sukuseurakuukka.fi

Sukuseura Penna
Juha Penna, Imatra, puh. 044 971 9505,  juha.penna@gmail.com
Mirja Penna, Mjösund, puh. 040 545 7318,   mirja.penna@hotmail.fi  

 

 

Heräsikö kysymyksiä?

Ota yhteyttä jäsensihteeriimme jasen.jaaski@gmail.com tai 044 0232 777

Sie, mie ja myö yhes!

Ota rohkeasti yhteyttä meihin!

Tule mukaan, kysy lisää! Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita jäseniksimme!