Kaukolan Pitäjäseuran tapahtumia

Kaukolan Pitäjäseura ry Vuosikokous

03.05.2025 13:00 - 03.05.2025 16:00 | Tampere, PRISMA Koilliskeskus, Liikekatu 3, 33580TAMPERE

Hyvät kaukolalaiset!


Kaukolan Pitäjäseura ry:n sääntömääräinen VUOSIKOKOUS pidetään 3.5.2025 klo 13 alkaen. Paikka PRISMA/Koilliskeskus, Liikekatu 3, 33580TAMPERE. Tarkemmin Koilliskeskuksen Kirjasto, Kokoustila KIVI.
Kun saavut paikalle, kannattaa ajaa auto P-halliin. Jos tulet kokoustilaan Prisman kautta, kävele Pizza & Buffan ohi ja kulman taakse vasemmalle (sisäkautta).
Jos tulet suoraan ulkoa parkkipaikalta, tule Pizza & Buffan ”nurkalle” ja siitä edelleen nurkan taakse Koilliskeskuksen Kirjastoon sisälle ja ovista oikealle. Seinällä näkyykin jo kokoustila KIVEN kyltti. Kirjaston asiakaspalvelijat myös opastavat tarvittaessa.
Kokouksessa käsitellään vuosikokouksen sääntömääräiset asiat sekä Kaukolaisten Säätiön ja Kaukolan Pitäjäseura Ry:n yhdistymisestä ja  alustavaa Kaukola Päivän ohjelmaa 6.7.2025 Ruovedellä Kauko-Pohjan Nuorisoseuran talolla ja suunnitellaan ja ideoidaan yhdessä tulevaa toimintaa – kaikki yhdessä.
Ajan salliessa kokouksen jälkeen kahvitarjoilu ja vapaata jutustelua Pizza & Buffan puolella (KIVI suljetaan 15:45.)
 

Johtokunta toivoo runsasta osallistumista. Tervetuloa!