Karjalan Liitto
 

Karjalan Liiton piirakkamestarit 

1. Aira Viitaniemi, Karjalan Liitto ry 
2. Sulo Maanonen, Karjalan Liitto ry
3. Jaakko Viitaniemi, Karjalan Liitto ry
4. Kirsti Sämpi, Vihannan Karjalaseura ry
5. Sylvi Palviainen, Oulun Karjalaseura ry
6. Sirkka Heiskanen, Oulun Karjalaseura ry
7. Anja Naukkarinen, Keminseudun Karjalaseura ry 
8. Aili Kuronen, Karjalaisseurojen Etelä-Karjalan piiri ry
9. Seija Repo, Simpeleen Karjalaisseura ry
10. Sirkku Kervinen, Karjalaisseurojen Kymenlaakson piiri ry
11. Virpi Kähkönen, Ruoveden Karjalaiset ry
12. Anneli Äikäs, Karjalaisseurojen Tampereen piiri ry  
13. Raija Immonen, Konneveden Karjala-seura ry
14. Aili Korhonen, Laukaan Karjalaiset ry 
15. Hilma Tammenoja, Lievestuoreen Karjalaiset ry
16. Vuokko Ruuska, Äänekosken Karjalaseura ry
17. Kyllikki Kolkkava, Keuruun Karjalaseura ry
18. Laura Simonmaa, Keuruun Karjalaseura ry
19. Anja Suomäki, Keuruun Karjalaseura ry
20. Maire Glad, Kangasalan Karjalaseura ry
21. Kaarina Lannetta, Kangasalan Karjalaseura ry
22. Anja Kallio, Keravan Karjalaseura ry
23. Anja Hakonen, Tampereen Karjala-seura ry
24. Ritva Miettinen, Tampereen Karjala-seura ry
25. Seppo Hurtta, Jämsän Karjalaseura ry
26. Raili Seppänen, Turun Karjalaseura ry
27. Elvi Malinen, Pääkaupungin Valkjärveläiset ry
28. Juhani Forsberg, Vpl. Pyhäjärvi-seura ry
29. Eila Leppänen, Vesilahden Karjalaiset ry
30. Anna-Liisa Lahtinen, Hausjärven Karjalaseura ry
31. Ritva Anttila, Suomusjärven Karjalaiset ry
32. Impi Räty, Tohmäjärven Karjalaisseura ry
33. Sirkka Möykky, Ylöjärven Karjalaiset ry
34. Hilkka Hyypöläinen, Ylöjärven Karjalaiset ry

35. Sirkka-Liisa Nopanen, Haminan seudun Karjala-seura ry

36. Sirpa Karjalainen, Karjalaisseurojen Pohjolan piiri ry

37. Liisa Heinonen, Oulun Karjalaseura ry

38. Kyllikki Peltola, Sauvon Karjalaisseura ry

39. Anja Tukia, Muolaalaisten Seura ry

40. Sirkka Rautiainen, Hankoniemen Karjalaiset ry

41. Helmi Silvennoinen, Karjalaisseurojen Lahden piiri ry

42. Helka Vilén, Lahden Karjalaseura ry

43. Irja Junttila, Kokkolan Karjala-seura ry

44. Liisa Pulli, Helsingin Suojärveläisten seura ry


myönnetty 21.4.2012:
45. Leena Kannisto, Nokian Karjala-Seura ry
46. Aini Nikula, Nokian Karjala-Seura ry
47. Senja Kaiponen, Oulun Karjalaseura ry
48. Aili Turunen, Oulun Karjalaseura ry
49. Merja Inkinen, Huittisten Karjalaseura ry
50. Kielo Ala-Huikku, Seinäjoen Seudun Karjalaseura ry
51. Sylvi Mäkinen, Seinäjoen Seudun Karjalaseura ry
52. Helvi Kuismanen, Seinäjoen Seudun Karjalaseura ry
53. Paula Hovi,  Helsingin Koivistolaiset ry
54. Kaisu Rokka, Virolahden Karjalaseura ry
55. Veikko Sarvi, Kangasalan Karjalaiset ry


myönnetty 13.4.2013

56.    Riikka Rastas, Laihian Karj. ja Vaasan Karjalaseura ry
57.    Terttu Saukkonen, Kemiön Karjalaiset ry
58.    Maija-Liisa Jokisalo, Nokian Karjala-seura ry
59.    Anneli Repo,  Lahden piiri
60.    Senja Tolvanen,  Hollolan Karjalaseura ry
61.    Kaija Turtiainen, Hollolan Karjalaseura ry
62.    Paula Autio, Oulun Karjalaseura ry
63.    Leena Vasko, Oulun Karjalaseura ry
64.    Viskari Eila,  Inkeroisten seudun Karjalaseura ry
65.    Eevaliisa Kurki, Hyvinkään Karjala-seura ry
66.    Maire Ratilainen, Lohjan Karjalaseura ry
67.    Anja Saarinen, Lohjan Karjalaseura ry


myönnetty 26.4.2014

68. Leila Mäkelä, Haapamäen Karjalaiset ry
69. Samuli Kallio, Haapamäen Karjalaiset ry
70. Kalle Saastamoinen, Jokioisten Karjalaseura ry
71. Raili Knuutila, Äänekosken Karjala-seura ry
72. Einari Jaatinen, Laukaan Karjalaiset ry
73. Airi Kumpulainen, Laukaan Karjalaiset ry
74. Kirsi Limatius, Laukaan Karjalaiset ry
75. Kerttu Jakomäki, Parikkalan Karjalaseura ry
76. Riitta Orava, Nousiaisten Karjalaseura ry
77. Terttu Keski-Hirvelä, Kurikan Karjalaiset ry
78. Impi Sinkkonen, Kurikan Karjalaiset ry
79. Silja Nummela*, Kuortaneen Karjalaiset ry
80. Jenny Mäki-Hallila, Kuortaneen Karjalaiset ry
81. Mirjam Lähdeaho, Kuortaneen Karjalaiset ry

*Silja Nummela nukkui pois arvonimen myöntämisen jälkeen, merkki luovutettiin omaisille muistotilaisuudessa.

myönnetty 25.4.2015

82.    Hilkka Kärnä, Järvenpään Karjalaseura ry
83.    Raili Kallinen, Keuruun Karjalaseura ry
84.    Marja-Leena Saarinen, Seinäjoen seudun Karjalaseura ry
85.    Rauha Pyykönen, Helsingin Suojärveläisten Seura ry
86.    Lahja Martikainen, Helsingin Suojärveläisten Seura ry
87.    Pirjo Karetie, Konneveden Karjala-seura ry
88.    Oili Eronen, Rovaniemen seudun Karjalaseura ry
89.    Eila Äijälä, Vihannin Karjalaseura ry
90.    Rauni Jetsu, Salmi-seura ry
91.    Katri Sulonen, Laitilan Karjalaseura ry
92.    Irma Nypelö, Rautulaisten Pitäjäseura ry


myönnetty 16.4.2016

93.    Annikki Kallio, Juupajoen Karjalaseura ry
94.    Pirkko Hämäläinen, Joutsan Karjalaseura ry
95.    Juhani Moilanen, Joutsan Karjalaseura ry
96.    Hilkka Laukka, Kemiön seudun Karjalaiset ry
97.    Sylvi Pelkonen, Kiukaisten Karjalaseura ry
98.    Sirkka Kemppi, Viipurin Pitäjäseura ry
99.    Irja Suni, Virolahden Karjalaseura ry
100.  Pekka Pärssinen, Sakkola-seura ry


myönnetty 15.10.2016
101.  Liisa Tarkiainen, Juvan Karjalaiset ry
102.  Martta Ala-Lahti, Kuortaneen Karjalaiset ry
103.  Irma Tuomainen, Kuusankosken Karjalaseura ry
104.  Rauha Ruoppa, Kuusankosken Karjalaseura ry
105.  Helka Tattari, Kuusankosken Karjalaseura ry
106.  Pirkko Siili, Uudenmaan Karjalaisseurojen piiri
107.  Maija-Liisa Korhonen, Imatran Seudun Karjalaiset ry


Karjalan Liiton piirakkamestarin arvonimi on myönnetty 15.10.2016 seuraaville henkilöille:


101.  Liisa Tarkiainen, Juvan Karjalaiset ry
102.  Martta Ala-Lahti, Kuortaneen Karjalaiset ry
103.  Irma Tuomainen, Kuusankosken Karjalaseura ry
104.  Rauha Ruoppa, Kuusankosken Karjalaseura ry
105.  Helka Tattari, Kuusankosken Karjalaseura ry
106.  Pirkko Siili, Uudenmaan Karjalaisseurojen piiri
107.  Maija-Liisa Korhonen, Imatran Seudun Karjalaiset ry

Karjalan Liiton piirakkamestarin arvonimen ovat 16.4.2016 saaneet seuraavat henkilöt:


93.    Annikki Kallio
94.    Pirkko Hämäläinen
95.    Juhani Moilanen
96.    Hilkka Laukka
97.    Sylvi Pelkonen
98.    Sirkka Kemppi
99.    Irja Suni
100.  Pekka Pärssinen


Karjalan Liiton piirakkamestarin arvonimen ovat 25.4.2015 saaneet seuraavat henkilöt:


82.    Hilkka Kärnä, Järvenpään Karjalaseura ry
83.    Raili Kallinen, Keuruun Karjalaseura ry
84.    Marja-Leena Saarinen, Seinäjoen seudun Karjalaseura ry
85.    Rauha Pyykönen, Helsingin Suojärveläisten Seura ry
86.    Lahja Martikainen, Helsingin Suojärveläisten Seura ry
87.    Pirjo Karetie, Konneveden Karjala-seura ry
88.    Oili Eronen, Rovaniemen seudun Karjalaseura ry
89.    Eila Äijälä, Vihannin Karjalaseura ry
90.    Rauni Jetsu, Salmi-seura ry
91.    Katri Sulonen, Laitilan Karjalaseura ry
92.    Irma Nypelö, Rautulaisten Pitäjäseura ry


Piirakkamestarin arvonimi annetaan numerojärjestyksessä.


Tulosta sivu
 
Poutapilvi web design Oy