Helsinginseudun Soanlahtelaiset ry

Karjalan Liitto
 
CCI00004a

Perustettu 1976


TULEVIA TAPAHTUMIA


Pikkujoulu la 9.12. klo 13 Karjalatalon Sortavala-salissa

Mukavaa yhdessäoloa ja kotoisaa tunnelmaa. Osallistujatkin voivat halutessaan esittää ohjelmaa. Ensikertaa mukanakin tunnet olevasi tervetullut.

Juttuseuraa löytyy aina.

Tarjottavana karjalanpiirakoita, pullaa, kakkua, joulutorttuja ja pipareita.Pikkupaketit arvontaa varten

ovat toivottuja.

Pääsymaksu 7,50 €.

KAIKKI LÄMPIMÄSTI TERVETULOA!


Karjalatalon Joulumyyjäiset la 16.12. klo 10-14

Myymme leivonnaisia, joulun tuotteita ja kortteja.

Osallistumme myyjäisiin vapaaehtoisvoimin. Halutessasi voit toimittaa tuotteita myyntiin, lisätietoja Leena Ronkaiselta puh. 050 3006 232.

TERVETULOA OSTOKSILLE!


Vuosikokous la 3.3.2018 klo 13 Karjalatalon Wärtsilä-

salissa 3 krs

Vuosikokouksessa valitaan puheenjohtaja ja varapuheen- johtaja sekä hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Yhdistys tarjoaa pullakahvit.

TERVETULOA!






Yhteystiedot                                                                                        

Puheenjohtaja: Leena Ahvalo
Alppikatu 13 A 6
00530 Helsinki
puh 040 7287 133
leena.ahvalo@gmail.com


Varapuheenjohtaja: Sonja Latvakoski
Vaakatie 30 A 2
01640 Vantaa
puh.  040 1791 972
sonja.latvakoski@gmail.com

Sihteeri ja varajäsen: Leena Ronkainen
Ulvilantie 20 A 3
00350 HELSINKI
puh.050 300 6232
leena.ronkainen@welho.com

Rahastonhoitaja 
Jäsenrekisterinhoitaja: Ari Nissinen
Haikaratie 15
01450 VANTAA
puh 040 0431 997
ari-nissinen@luukku.com

Kaikki jäsenmuutokset: osoitteet, puh.numerot ja sähköpostiosoitteet.Ilmoittakaa Arille

jäsen: Kaisa Nissinen 040 755 5008
kaisa.nissinen@gmail.com

jäsen:Terttu Parttimaa puh 040 016 9177

jäsen: Pirjo Rusila-Lesage
puh. 050 3298 893
pirjo.rusila.lesage@gmail.com


 
Poutapilvi web design Oy