Uudenmaan Karjalaisseurojen piirin hallitus

Uudenmaan Karjalaisseurojen piiri ry:n hallitus valitaan vuosittain piirin syyskokouksessa.

Jaakko Lyytikäinen, puheenjohtaja
Keravan Karjalaseura ry
jaakko.lyytikainen@kolumbus.fi
Tuohitie 14, 04260 Kerava
p. 040 540 0370

Kimmo Kakko, varapuheenjohtaja
Nurmijärven Karjala-seura ry
kakko.kimmo@gmail.com
Sammalkaari 32, 01820 Klaukkala
p. 0400 807 946

Eeva Hasunen
Pääkaupungin Ruskeala-Seura ry
eeva.hasunen@welho.com
Orvokkikuja 4 A 11, 01300 Vantaa
p. 040 539 3323

Richard Hyvönen
Hankoniemen Karjalaiset ry
rikhyv2009@gmail.com
Luotsikatu 37, 10940 Hanko
p. 040 809 5737

Esko Ruuska
Vantaan Karjala-Seura ry
ekotako@hotmail.com
Raivionsuonmäki 5 C 40, 01620 Vantaa
p. 040 748 1209

Eljas Hietanen
Porvoon Karjala-seura ry
eljas.hietanen@suomi24.fi
Jousitie 8 F 41, 06150 Porvoo
p. 040 841 1676

Pekka Kärnä
Järvenpään Karjala-seura ry
pekka.karna@hotmail.com
Murtokatu 13, 04400 Järvenpää
p. 050 584 6647

Reeta Rossi
Loviisan Seudun Karjala-seura ry
reeta.rossi@gmail.com
p. 050 540 6204

Pekka Paavilainen
Karkkilan Karjalaseura ry
pekka.paavilainen49@gmail.com

Timo Ruokonen
Hyvinkään Karjala-seura ry
marttajatimo.ruokonen@luukku.com

Outi Örn, sihteeri
Lohjan Karjalaseura ry
ornouti@gmail.com
p. 050 304 1444

Tytti Piironen, rahastonhoitaja
tytti.piironen@kolumbus.fi

Merja Autio, kirjanpitäjä
merja.autio@bastu.fi

Maire Honkanen, kunniapuheenjohtaja
Sortavalan Tyttökouluseura ry
maire.honkanen@kolumbus.fi
Kajanuksenkatu 4 A 17, 00250 Helsinki
p. 040 704 5513

Pentti Karvonen, kunniapuheenjohtaja
Porvoon Seudun Koivistolaiset ry
pentti.karvonen@pp1inet.fi
Loviisantie 3, 06100 Porvoo
p. 040 546 4181

 

Juurissa on voimaa

Ota rohkeasti yhteyttä meihin!

Tule mukaan, kysy lisää! Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita jäseniksimme!